Screen Shot 2017-07-22 at 01.03.29

 

Ecropped-apple-icon-144x144.pngMEI QIGONG ÇALIŞMA GRUPLARI

Çalışma grupları veya dersler Emei Qigong öğretisine dair belirli bir konu üzerinde yapılacak çalışmaları içerir.

Emei Qigong ile tanışma aşamasında olanların bazı temel uygulamaları öğrenmelerini ya da Emei Qigong seminerlerine daha önce katılmış öğrencilerin bilgi ve uygulamaları pekiştirmesini amaçlar. Bu çalışmaların temel seminerlerin yerine geçmesi amaçlanmamıştır, seminerlere ön hazırlık ve sonrasında devamlılık sağlamak için etkilidirler.

Ayrıca, şifa seansı almış olup belirli bir program yürütmekte olan kişilerin kendi kendilerine şifa vermek için kullanacakları uygulamaları birebir yapmalarına yardımcı olur.

Her çalışma grubu işlenen konunun hem teorik hem de pratik yanını işleyecek şekilde organize edilmiştir. Konulardan bazıları; Wuji Gong Form, Hastalıkları Aktarma ve Temizleme Metodu, Emei Kutsal Şifa Sesleri, Güçlendirilmiş Objeler Oturma Meditasyonu’dur.

Çalışma grupları hakkında bilgi almak için mail adresimiz emeiqigongtr@gmail.com

 

wuji gong workshop 2021

WUJI GONG FORM

Emei Qigong, Wuji Gong’u da içeren birçok disiplin ve birçok formu içerir. Wuji Gong form, Emei Qigong Seviye I “Kendi Kendine Şifa” konusunun temel bölümüdür ve aşağıdaki dört

anlayış üzerine inşa edilmiştir:

– İnsan, yer’in kanunlarına göre şekillendirilmiştir;

– Yer, gök’ün kanunlarına göre şekillendirilmiştir;

– Gök, Tao’nun kanunlarına göre şekillendirilmiştir;

– Tao, doğanın/wuji’nin kanunlarına göre şekillendirilmiştir.

Wuji Gong form, kişinin ruhsal farkındalık kazanmasında yardımcı olacak pek çok seviyedeki formlar arasında ilk formdur. Hastalıkların giderilmesi, sağlığın güçlendirilmesi, anlayış ve zekanın geliştirilmesi, doğuştan gelen yeteneklerin geliştirilmesi ve sürdürülmesi için omurga formdur…

 

hastalıkları aktarma ve temizleme 2021HASTALIKLARI AKTARMA ve TEMİZLEME METODU

Emei Qigong’un Hastalıkları Aktarma ve Temizleme yöntemi, hastalıkları kökünden temizler, onları başka bir yere aktarır ve hastalıklı enerji bilgisini tamamen yok eder. Hastalıkları sadece bastıran yöntemlerden tamamen farklıdır.

Hastalıkları Aktarma ve Temizleme yöntemini ister tamamen kendi kendinize uygulayın ister bir enerji şifacısı size nasıl yapılacağını öğretsin, son derece akıllıca bir yöntemdir.

Bu yöntemdeki önemli nokta hastalıklı enerjinin nereye aktarılacağı ve aktarma sonrası hastalığın tamamen yok edildiğinden emin olunmasıdır…

 

 

 

EMEI KUTSAL ŞİFA SESLERİ

İnsan bedeni sağlıklı olduğunda, hayati organların sesleri uyum içinde, düzenli bir kalıpta ve tutarlı bir ritimdedir. Ancak kişinin fizyolojik veya psikolojik durumu değiştiğinde, bu uyum da değişir. Bu sesler bir orkestradaki enstrümanlar gibidir: Enstrümanlardan bir kısmı akortsuz ise müzik, frekans, müzikalite ve tını değişiminin sıkıntısını yaşar.

Emei Kutsal Şifa Sesleri, organlarınızın titreşimlerini düzenler. Sağlıklı ya da hasta, herkes bunları uygulayarak fayda sağlayabilir. Bu sesleri kullanmak, herhangi bir sebeple Wuji Gong’u istedikleri kadar uygulamayan ve geçici ya da kalıcı olarak hareketsiz halde olan kişiler için önemli bir uygulama olabilir.

Emei Kutsal Şifa Sesleri’ni uygularken nefes düzenlemesi çok önemlidir. Uygulayıcıların seçebilecekleri üç yöntem bulunur. Üç nefes alma yöntemi sadece diyaframın hareketi ve kasların genişlediği yer bakımından ayrılır. Nefes verirken seslerin çıkarılmasında bir fark yoktur…

 

GÜÇLENDİRİLMİŞ OBJELER OTURMA MEDİTASYONU

Bir uygulama ister sıkı displinli duruşlar istesin, ister zihin niyeti eğitiminden önce bir nefes alma yöntemi kullanmanın önemini belirtsin veya nefes almayı önemsemeden öncelikle zihin niyetini eğiterek başlasın, meditasyon uygulamasının ilk aşaması -başlangıç geliştirmesi- yin’in içindeki yang ateşini canlandırmayı amaçlar. Bunu gerçekleştirmek için, kişi öncelikle yin ruhunu harekete geçirir.

Bu aşamada, iki ya da yedi gün boyunca oturduktan sonra, negatif enerji sıkıntılarının oluşması normaldir. İlk önce yin ruhu harekete geçirilmiştir, yani negatif enerjiden gelecek sıkıntılar olacaktır. Ruh ve negatif enerjiler beden ve gölgesi gibidir, her zaman birbirlerine eşlik ederler.

Güçlendirilmiş Objeler Oturma Meditasyonu, güçlendirilmiş örtü, güçlendirilmiş boncuklar ve evrensel mantra kullanımını bir araya getirir. Oturma meditasyonu sırasında negatif enerji sıkıntılarını gidermekle kalmaz, birçok başka fayda da sağlar…