Saba Melike Belkıs Doğar
Saba Melike Belkıs DoğarEmei Qigong Türkiye Temsilcisi ve Emei Qigong 14. Soy Seviye I & II Lisanslı Eğitmeni
1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra uzun yıllar reklam sektöründe çalıştı. 2006 yılında Grandmaster Fu Wei Zhong’un öğrencisi olarak Emei Qigong eğitimlerine başladı. 2009 yılında, bioenerji, aile dizimi ve kuzey geleneği beden enerjisi çalışmalarını öğrenerek uygulamalarını gerçekleştirdi. 2011 yılında, Feng Shui, Bazi-Çin Astrolojisi ve I Ching öğrenerek temel Çin kozmoloji bilgisine dair üç etaplı eğitimi tamamladı. 2010 yılında, Emei Qigong 13. Soy Sahibi Grandmaster Fu’yu davet ederek İstanbul, Türkiye’de Emei Qigong eğitimlerini organize etmeye başladı. 2012 yılında, Şifa Sanatları kitabınının geniş kitlelere ulaşabilmesi için Türkçe’leştirilerek yayınlanmasını sağladı. Eğitim programları ile birlikte, “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek”, “Doğu Psikolojisi: Yi Jing ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodu”, “Wuji Gong” ve “Bigu & Gıda Terapisi” kitaplarını Türkçe’ye çevirdi ve “Egzersiz Terapisi” kitabını hazırladı… 2010-2019 yılları itibariyle düzenlenen seminerler: Seviye I “Şifa Sanatları”; Seviye II “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek”; Seviye III “Doğu Psikolojisi: Yi Jing ve Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodu”; Seviye IV “Seviye I Eğitmen Eğitimi”; Seviye V “Seviye II Eğitmen Eğitimi”; “Bigu & Gıda Terapisi”; “Egzersiz Terapisi”… 2015 yılında Çin’de Emei Dağı’nda Grandmaster Fu tarafından verilen “İlk Uluslararası Zen Kültürü Bilgelik Eğitimi”ne katıldı… Halen Emei Qigong Türkiye temsilciliği, lisanslı eğitmenlik ve eğitmen eğitimlerinde gözetmenlik yaparak çalışmalarını sürdürmekte.

http://www.emeiqigong.us/teachers/teachers/cert2.html#sdogar

Nihat Öncü
Nihat ÖncüEmei Qigong 14. Soy Seviye I Lisanslı Eğitmeni
1959 yılında Giresun’un Görele ilçesinde marangoz bir babanın beş erkek çocuklu ailesinin üçüncü üyesi olarak dünyaya geldi. Başarılı geçen öğrencilik hayatını İTÜ Makine Mühendisliği’nden 1983 yılında mezun olarak taçlandırdı. 5 yıl DSİ Atatürk ve Karakaya barajlarında kontrol mühendisi olarak çalıştıktan sonra kendi şirketini kurdu. 1983 yılında evlendi, 2 çocuk ve 5 torun sahibi oldu. 2005 yılında emekli olduktan sonra eşiyle birlikte doğal yaşama geçmek arzusu ile Hendek’e yerleşti, halen arıcılık yapmanın yanı sıra organik tarım ve kümes hayvanları yetişmektedir.

2011 yılında Emei Qigong 13. Soy sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong ile tanışarak kapsamlı bir sisteme giriş yaptı ve eğitimler aldı:

– Emei Qigong Seviye 1 “Şifa Sanatları”
– Emei Qigong Seviye 2 “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek”
– Emei Qigong Seviye 3 “Doğu Psikolojisi: Chan ve Yi Jing Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodu”
– Emei Qigong Seviye 4 “Seviye 1 ‘Şifa Sanatları’ Eğitmen Eğitimi”
– Emei Qigong “Bi Gu & Gıda Terapisi”
– Emei “Egzersiz Terapisi”