bigbang

Yaklaşık 20 milyar yıl önce büyük bir enerji patlaması bu evreni oluşturdu ve her şey var olmaya başladı. Bu “büyük patlama” çok büyük mikarda farklı enerjiler veya diğer bir deyişle “qi bilgisi” saçtı, bu da neticede farklı madde türlerini oluşturdu.

Maddenin biçimlenmesinden sonra var olan her şeydeki sürekli değişikliklere bakarak, her bir varlığın sürekli hareket halinde olduğunu ve kendi enerji bilgi türlerini, geçitleri yoluyla ve kendi frekanslarıyla, sürekli olarak emdiklerini ve saçtıklarını anlıyoruz.

Bu bilgiler doğrultusunda, bazı maddeler üstün enerji bilgileri nedeniyle sıklıkla şifa vermek için kullanılır. Ancak, onları doğal halleriyle yani güçlendirilmeden kullanmak tek boyutlu bir etki yaratır. Güçlendirildiklerinde ise güçlü ve hızlı etki üreten üç boyutlu, çok işlevli bir şekilde çalışırlar. Yüksek enerji bilgisine sahip birkaç nesneyi bir araya getirip aynı anda kullandığımızda, şifa güçleri büyük ölçüde artar.

Çin’deki Emei soyunun keşiş ve rahibeleri, belirli objelere 49 gün boyunca 5000’den fazla eski sembol ve mantra yükleyerek güçlendirirler. Bu işlem objelerin doğal özelliklerini dönüştürerek daha da güçlü olmalarını sağlar.

Telkin ile herhangi bir maddeye anlam yüklemek ve bu işlevde çalışmasını sağlamak da mümkün ancak güçlendirilmiş objeler bunun ötesinde… Bu güçlendirme sayesinde, objeler enerji ve ruhla birleşebilirler. Sonuç olarak belirli bir şekilde kullanılabilirler; onlarla sanki geleneksel tıbbi araçlarmış gibi çalışamazsınız. Onlar sizin yaşam boyu yardımcılarınız ve arkadaşlarınız haline gelirler, maddi boyutlarının ötesinde sizin evrensel boyutla ilişkiye geçmenizi kolaylaştırırlar.

Farklı kullanımlar için farklı formatlarda sunulan bu objelerden bazıları:

BlanketGüçlendirilmiş Örtü: İçinde özel bir mıknatıs sistemi bulunan bu örtü üzerine işlenmiş semboller ile hem mekan feng shui’sini düzeltmek için hem de bireysel şifa sırasında kişinin bedeni üzerine örterek şifanın etkisini odaklamak ve kuvvetlendirmek için kullanılabilir.

Örtü size bakacak şekilde iken;
İlk sıra sol ve sağda sanskritçe evrensel mantra,
İkinci sırada solda doğum öncesi enerjinin sembolü “he tu”ve sağda doğum sonrası enerjinin sembolü “luo shu”,
Üçüncü sırada solda doğum öncesi hareketlerin sembolü sekiz trigram ve sağda doğum sonrası değşimlerin sembolü Büyük Ayı takımyıldızı,
Son sırada solda kötü güçleri dağıtmak için Taoist Tianzun gizli tılsımı ve sağda evrendeki sayısız gezegeni temsilen Samanyolu yer almaktadır.


Güçlendirilmiş Yeşim Taşları:
 Taoizim doğal maden ve taşları aşağıdaki gibi sıralıyor:

Elmas
Kristal
Yeşim
İnci
Altın
Gümüş
Kongqing (taşların içindeki su)
Kehribar

Bu sıralamada elmas, Big Bang’in etkisini ve yayılan orjinal enerjiyi taşıyan en kuvvetli taş. Yeşim ise üçüncü sırada ve Çin’de en çok kullanılan doğal taş.
Özellike şifada büyük boy yeşim taşı hastalıklı qi’yi absorbe edip temizlemesi açısından önemli. Güçlendirilmiş yeşim taşı mekan için ve üzerinizde taşıyabileceğiniz aksesuar olarak farklı tiplerde sunuluyor.

carnelian malaGüçlendirilmiş Tesbihler: Tesbih geleneği bize çok yakın, hem dualarımızda hem de meditasyonda kullanıyoruz.

Güçlendirilmiş oldukları için bu tesbihleri çektiğinizde parmaklarınızdaki önemli aku noktalarını hareketlendirip el meridyenlerinden başlayarak tüm bedendeki enerjinizi dengelemeye yarıyorlar. Yine uzun tesbih özellikle şifa yaparken yanınızda bulunursa hastalıklı qi’yi absorbe edebilir.