Emei Qigong Türkiye

Emei Qigong Türkiye

Sıkça Sorulan Sorular

/Sıkça Sorulan Sorular
­

Evet. Bu nedenle hareketli qigong’u sabahları, hareketsiz qigong’u akşamları uygulamak daha uygundur.

Kanallar, kanalların dalları, ana kanallar ve alt kanallar enerji için geçiş yollarıdır. Ampütasyonlar ve ameliyatlar, kanalları ve kanalların dallarını keser, ancak insan bedeninin kendini yenileme konusunda güçlü bir yeteneği vardır. Ameliyattan bir süre sonra, kanallar ve kanalların dalları orijinal yerlerine geri döner veya yeniden birleşmek için dolanır ve geçiş yolunu onarır. Ne var ki kanallar ameliyat öncesine göre çok daha az etkili olur. Bu nedenle bir ameliyattan sonra, qigong uygulamaya ne kadar erken başlarsanız, enerji dolaşımını o kadar etkili bir biçimde kolaylaştırırsınız.

Bedende dolaşan tüm enerji türlerinin kendi belirli yönleri vardır.

“Dan” doğum öncesi özdür, “tian” ise alan, veya yer anlamına gelir. Dantian doğum öncesi özün en önemli merkezidir.
Yuvarlatılmış dan enerjisi dantian’de depolanır ve ekseni üzerinde döner. Dantian’deki enerji seviyesi yeterli olmadığında, bedendekitüm enerjiler zayıflar. Bu nedenle geliştiriciler dantian’e çok önem verir.

Dantian’in işlevleri, etkileri ve yerleri Hint Yoga’sındaki çakra’larınkilere benzer, ancak tamamen aynı değildir. Emei Qigong’un klasik eserleri dantian’ler hakkında, uygulama ve onaylama deneyimlerinden gelen ayrıntılı açıklamalar içerir. Bu konu için Emei Qigong Seviye II “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek” eğitimindeki bilgileri inceleyebilirsiniz. Karşılaştırma yapmak gerekirse, yoganın çakra anlayışı biraz yüzeyseldir.

Değişmekle kalmaz aynı zamanda, sağlıklı ve sağlıksız psikolojik ve fizyolojik eylemler ve bedenin içinde bulunduğu enerji alanının boyutu gibi, kişisel ve dış çevresel alandaki değişimleri de izler. Uygulama yapan birisinin aurasında diğer kişilerin auralarına göre daha büyük değişimler olur.

Emei Qigong uygulamaya ve geliştirmeye devam ederseniz, Seviye II “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek” eğitiminden sonra ince farkları doğal olarak bileceksiniz.

Kalbin işlevinden gelen negatif psikolojik düşünceler, dolaşımı etkileyecek ve enerji alanını engelleyecektir. Negatif düşünce kesinlikle insan bedenindeki doğal dolaşıma engel oluşturacaktır.

Yaşayan tüm canlıların yararı iyilik ve kötülük için standarttır. Her düşünce ve her eylem eğer yaşayan tüm canlıların yaşamlarını sürdürmeleri, refahı için olursa bu iyiliktir. Bunun haricindeki her şey kötülüktür.