Emei Qigong’un 800 yıllık kesintisiz kadim bilgi kaynağından gelen, besinlerin doğası, qigong oruç yöntemi, detoks gibi temel konuların yanı sıra uygulamalar ve formüllerle zenginleştirilmiş bir içeriğe sahip olan eğitim herkese açıktır. Bilgileri kendiniz ve yakın çevreniz için kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Eğitmen: Emei Qigong 13. Soy Sahibi Grandmaster FU WEI ZHONG
Eğitim Tarihleri: 8-11 Aralık 2017
Eğitim Yeri: İTÜ Sosyal Tesisleri, Maçka, İstanbul

Eğitime katılmak isteyenler ön ödeme yaptıklarında %5 indirimden yararlanabilirler.
Ayrıca, arkadaşı ile beraber iki kişi olarak kayıt yaptıran katılımcılar için %5 ek indirim imkanı mevcuttur.

Bilgi ve Kayıt için: 
emeiqigongtr@gmail.com
Emei Qigong Türkiye Temsilcisi & Seviye I Lisanslı Eğitmeni
Saba Melike Belkıs Doğar
www.emeiqigongtr.com
https://www.facebook.com/EmeiQigongTurkiye/
https://www.facebook.com/SifaSanatlari/
https://www.facebook.com/events/488461294879509/

Grandmaster_Fu 1EMEI QIGONG Bİ GU NEDİR?
Bir Qigong oruç yöntemi olan Bi Gu, kişinin sağlıklı beslenmesini sağlamanın ötesinde, bedenin dengelenmesine ve hastalıkların tedavisine destek olarak kullanılır. Herkes hem sağlıklı olduğu zamanlarda bedenini dengede tutmak hem de hasta olduğu dönemlerde besinlerin desteğiyle şifa bulmak için bu yöntemden faydalanabilir.

Bi Gu, yaşamı beslemek, hastalıkları gidermek ve özellikle meditasyon ve diğer durgun Qigong geliştirme yöntemlerinde becerileri yükseltmek için Çin’de kadim dönemlerden beri kullanılan önemli bir uygulamadır.

Doğru metotla, uygulamayı herkes kendi kendine özel bir qigong bilgisi olmadan başlatabilir. “İksir’i almak ve mideyi küçültmek” tekniği uygulayıcının kendi kendine Bi Gu hâline girmesini sağlar. Bi Gu esnasında açlık hissedildiğinde ise “üçlü yeme” metodu ile hem bu his bastırılır hem de gıda alımının azaltılmasıyla eksilen bedenin enerji ihtiyacı tamamlanarak yaşam özünün eksilmemesi sağlanır.

Emei Qigong Bi Gu Eğitimi’nde Bi Gu teorisi ve genel bilgilerin yanı sıra, uygulamayı başlatmak için ve devamında kullanılacak olan Emei İksir’i Alma, Mideyi Küçültme, Üçlü Yeme, İksir’i Toplama ve Meditasyon Kapanış metotları öğretilerek kişinin kendi kendine başarılı bir Bi Gu uygulaması yapabilir hale gelmesi sağlanır…

food1

EMEI QIGONG GIDA TERAPİSİ
Emei Qigong Eğitimleri’nin tamamlayıcı bir parçası olan Gıda Terapisi, bedenin yin/yang durumunun tespiti için “sabah dil ve nabız teşhisi” , “sebzelerin, meyvelerin ve kabuklu yemişlerin yin/yang doğalarının tespiti” gibi pratik teknikleri ve temel teorileri öğretmenin yanı sıra, nasıl beslenilmesi gerektiği konusunda rehberlik sunar -bu değerli tavsiyeler tüm yaşam boyunca kullanılabilir.

Yediğimiz şeyler konusunda, herkese uyabilecek katı bir formül yoktur. Gıda terapisindeki ilk kural budur. Başkaları tarafından geliştirilmiş olan katı beslenme formüllerine asla uzun süre bağlı kalmayın, iki beden aynı olamayacağı gibi her bedenin durumu da sürekli değişkendir.

Siz Gıdalarınızı Nasıl Seçiyorsunuz?
Çoğu kişinin yemek alışkanlığı yerleşiktir. Evde pişirilen yemek içinse bazen pratiklik bazen de bilinen tarifler ağır basar. Oysa bedenin ihtiyacı ne alıştığımız ne de bildiğimiz olmayabilir…

Farklı gıdaların enerjisel doğalarını anlayarak ve bu bilgiyi kullanıp ne yiyeceğimizi seçerek, her birey bedenindeki sıcak/yang ve soğuk/yin enerjileri ayarlayabilir ve bedenin yin-yang enerjisini göreceli bir dengeye kavuşturma amacına ulaşabilir.

Buradaki önemli nokta, soğuk-sıcak/yin-yang kavramının sadece ısıya referans yapmadığı, bedendeki tüm bağlantılı karakteristik ve fonksiyonları da içine aldığıdır…

İlgili diğer yazılar

Emei Qigong Bi Gu

Emei Qigong Gıda Terapisi