Geleneksel Çin Kültürü dünyanın en eski kültürlerinden biridir. 5000 yıl öncesine ait kayıtlı tarihe sahiptir. Bu kültürü oluşturan üç ana felsefe; Konfüçyüs düşünce sistemi, Budizm ve Taoizm’dir. Bu üç felsefenin kendi içlerinde önem noktaları vardır. Eski dönemlerde insanlar amaçlarına göre bu ekollerden birini takip ederlerdi.

– Konfüçyüs düşünce sistemi; özünde dünyevi yaşamda iyi ve yararlı bir insan olmayı ve bilgi ile kendini geliştirmeyi öğretiyordu.

– Taozim; daha çok bireysel gelişim ile ilgilenir, Taoistler dağlarda münzevi bir hayat sürer, uzun yaşam ve ölümsüzlük çalışmaları yaparlardı.

– Budizm; Buddha’nın öğretisinden doğmuştur ve gerçek bilgelik sahibi olmayı amaçlar. Karma yani neden-sonuç felsefesini kapsadığı için Taozim’den daha üstün bir felsefeye sahip denilebilirdi. Taoistlerin ölümsüzlük dedikleri aşamadan sonra Buddha hâline ulaşıncaya kadar geçilecek seviyelerden bahsederdi. Çoğu Taoist bir zaman sonra Budist olmuştur…

1227 yılında Sung Hanedanı zamanında Taoist bir keşiş Emei Dağı’na bir hac yolculuğu yaptı. Bu dağ onbin yıl öncesine dayanan bir yerleşim alanıydı, zaman içinde önce Taoist’lerin daha sonra Budist’lerin yerleştiği bir mekan olmuştu. Keşiş dağda yaşadığı aydınlanma sonucunda Bai Yun “Beyaz Bulut” adını aldı ve 3600’dan fazla teori, teknik ve metodu birleştirdiği bir öğreti oluşturdu. Öğretisi Çin kültüründen gelmekte ve Taoist, Budist uygulamaları birleştirmekteydi. Endemik bitkileri ve farklı yaşam türleri ile bir nevi “Şifa dağı” olan Emei Dağı’nda doğan bu öğreti şifa ve kendini geliştirme ağırlıklı, kendine ve başkalarına yardım etmek amaçlıydı….

800 yıllık bu kesintisiz kadim mirası bizlere 13. Soy Sahibi Grandmaster Fu aracılığıyla sunan Emei Qigong güvenilir bilgiler ve kolay uygulanabilir metodlarla kişisel gelişimimize katkıda bulunuyor. Biliyoruz ki bizler geliştikçe, ilişkilerimiz, yaşamımız, çevremiz ve yaşadığımız dünya gelişecek. Grandmaster Fu’nun sözleriyle: “Dünya büyük bir aile, hepimiz birbirimize yardım etmeliyiz.” Tüm çabamız bu birlik, paylaşım ve gelişim için…

Emei Qigong 2016 yılı programının son eğitimleri Ağustos ve Eylül aylarında düzenlenecek.

Emei Qigong’un temel bilgilerini içeren Seviye I eğitimi, teorilerin yanı sıra Wuji Gong form, şifa sesleri, hastalıklı enerjinin transferi ve temizlenmesi, evrensel mantra qi şifası, kendine şifa ve başkalarını iyileştirmek için güçlendirilmiş objelerin kullanımı gibi uygulamaları içerir.

Seviye I “Şifa Sanatları” Eğitimi

12-14 Ağustos 2016 (3 gün)
Eğitmen: Emei Qigong 14. Soy Eğitmenleri Aynur Mutlu, Elif Bakiler
Eğitim Saatleri: 09:00-17:00
Grup Şifası: 14 Ağustos 2016, 17:30
Mekan: Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) – Rumeli Hisarüstü

Eylül ayında ise Grandmaster Fu’nun vereceği Seviye II ve Seviye III eğitimleri yapılacak.

Seviye II eğitiminde üç program işlenir; dört sütun ve beş element teorisi, dengeleyen ve destek elementlerin bulunması ve dengeleyen elementin enerjisinin kazanılmasını sağlayacak geliştirme metodunun öğrenilmesi & cennet kapsısı da denilen gök kapısını açan ve yer kapısını kapatan güçlendirme & uzaktan ve yüz yüze meta-akupunktur şifası.

Seviye III eğitimi ise hastalıkların ve yaşamdaki problemlerin köken sebebini bulmak için kullanılan Emei Qigong’a özgün bir şifa metodunu içerir.

Seviye II “Yaşamın İlerleyen Programını Değiştirmek” Eğitimi

08-11 Eylül 2016 (4 gün)
Eğitmen: Grandmaster Fu Wei Zhong
Eğitim Saatleri: 09:00-18:00
Mekan: İTÜ Sosyal Tesisleri – Maçka

Seviye III “Doğu Psikolojisi: Chan ve Yi Jing Kalp Enerjisi Belirleyici Şifa Metodu” Eğitimi

12-18 Eylül 2016 (7 gün)
Eğitmen: Grandmaster Fu Wei Zhong
Eğitim Saatleri: 09:00-18:00
Mekan: İTÜ Sosyal Tesisleri – Maçka

Seviye I ve II eğitimleri bağımsız olarak alınabilir, Seviye III’e katılabilmek için öğrencilerin Seviye I ve II eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Eğitimleri tekrarlamak isteyenler için katılım bedeli eğitim ücretlerinin %50’sidir.

İlgilenenlerin bilgi ve kayıt için maillerini bekliyorum.

Sevgilerimle,

Saba Melike Belkıs Doğar
Emei Qigong, Türkiye Temsilcisi & Lisanslı Eğitmen
www.emeiqigongtr.com
https://www.facebook.com/EmeiQigongTurkiye/
https://www.facebook.com/SifaSanatlari/