Emei Qigong Türkiye

Emei Qigong Türkiye

Wuji Gong Form

//Wuji Gong Form
­

Wuji Gong Form

emei mountain wuji gong

“Wuji Gong evrenin uzun ömürlülüğünü bildiren temel ilkeler üzerine şekillendirilmiştir. Kaosun başlangıcına benzeyen kendi kendine titreşim ile başlar. Bu, içsel enerjilerin birbirine karışmış bir hale geçmesini sağlar ve doğum-öncesi ve doğum-sonrası enerjilerin dönüşümünü kolaylaştırır.

Titreşimler sesleri üretirler. Kendi kendine titreşimin sesi, hareketin herhangi bir içsel hastalık enerjisine saldırma ve majör meridyen ve aku-noktalarının açılma etkisini artırır. Ek olarak, kendi kendine titreşim bedene giren pozitif evrensel enerjiye rehberlik eder. Bu sayede evrenin yin ve yang özünü kullanma imkanınız olur ve aynı zamanda bedeniniz alt dantian’deki karışmış, yoğun enerjiyi dengeler böylece bu enerji insanlık, siz ve evren arasında bir birlik haline ulaşabilir. Bu gerçekleştiği zaman, içsel ve/veya dışsal negatif enerjilerin neden olduğu birçok hastalık kontrol altına alınıp yenilebilir.

Bu etkilere sahip titreşimsel formları uyguladıktan sonra tüm merdiyenleri birleştiren Dai meridyenini -insanlık- geliştirmeye başlarız. Bu, evrenden elde etmiş olduğunuz bol miktardaki enerjinin, sistematik olarak bedenin kendi pozitif enerjisine dönüşmeden önce, ayarlama yapmak üzere 20 meridyende akmasını sağlar.

Son olarak, taiji tarzında yuvarlak ve boş wuji-hali hareketler gök, yer ve insanlık’a ait doğum öncesi qi’nin beden içinde dolaşımını sağlar.

Wuji-hali hareket anahtardır ve formun ilk iki bölümü -kendi kendine titreşim ve gök, yer, insanlık’ın hizalanması- wuji halinin temelini inşa etmeye olanak sağlar. Bunlar olmadan, sadece formun son bölümünü, yani wuji’yi, geliştirmeye başlasaydık meridyenler hâlâ kapalı olacakları için negatif yoldan çıkışlara kolaylıkla sebep olurduk. Meridyenler kapalı iken insan ve evren arasında birlik haline ulaşmak imkansızdır…”

Alıntı: Emei Qigong 13. Soy Sahibi Büyük Usta Fu Wei Zhong, Wuji Gong Kitabı

By |Temmuz 22nd, 2017|Genel|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment